Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Maxbizz is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+1-800-456-478-23

411 University St, Seattle

maxbizz@mail.com

Sanat ve antika severleri buluşturan, İzmir’de ilk kez düzenlenen ve 1 Mayıs günü Gaziemir’deki Fuarİzmir’de açılan İzmir İAAF Sanat Fuarı tüm hızıyla sürüyor. İzmir İAAF Sanat Fuarı, 5 Mayıs’a kadar Gaziemir Fuar Alanında ziyarete açık olacak.

İzmir‘de ilk kez düzenlenen, sanat ve antika severleri bir araya getiren İAAF Sanat Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. 5 Mayıs’a kadar Gaziemir Fuar Alanında ziyarete açık olacağı İzmir İAAF Sanat Fuarı’nın açılışında ünlü piyanist Kerem Görsev’in de bir konser verirken, Prof. Kıymet Giray, Bedri Baykam ve Nedim Atilla birer konuşma yaptılar.

 

İzmir İAAF Sanat Fuarı tüm hızıyla sürüyor: 5 Mayıs akşamına değin açık  

Türkiye’nin en büyük sanat fuarı olması hedeflenen IAAF İzmir’de sanatın yanı sıra antika eşyalar da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Ayrıca beş gün boyunca atölye çalışmaları ve paneller izleyicilerle buluştu. Fuarda, Türkiye’nin en önemli klasik, modern ve çağdaş sanatçılarının eserlerini görmek mümkün. Çok sayıda galerinin yer aldığı fuarda, günümüz sanatçılarının yanında yaşamını yitirmiş sanatçılarımızın da yapıtları var.

Fuar yetkilileri, İAAF’nin hedeflerinden birisinin de İzmir’i dünyanın yeni sanat turizmi merkezlerinden biri yapmak olduğunu söylediler. Fuarı düzenleyen Demos Fuarcılık yetkilisi Sabahattin Arslan; “Beş yıl içindeki hedeflerimiz, IAAF İzmir’in dünyanın sayılı fuarları arasında yer almasını sağlamak ve binlerce yerli ve yabancı koleksiyoneri, sanatçıyı İzmir’de ağırlamaktır. Çünkü İzmir, konumuyla, fuar alanının büyüklüğüyle, konaklama imkânları ve turistik mekânlara yakınlığıyla buna olanak sağlıyor,” dedi. Fuardaki en büyük alana sahip olan Galeri OvooArt’ın sahibi Hakan Körpi ise, ‘Standımızda sanatın farklı dallarında; resim, heykel, enstalasyon ve seramik olmak üzere çok çeşitli çalışmalar sergiliyoruz. Düzenlemeye çok özen gösterdik. Çok sayıda sanatçının eserini İstanbul‘dan İzmir’e getirdik. Türkiye’nin değerli koleksiyonerlerinin İzmir’de ve çevre illerde yaşıyor olmasını önemsiyoruz. Bu fuarla birlikte İzmir’in daha çok sanatla anılan bir kent olmasını istiyoruz, diliyoruz, bunun için çabalıyoruz.” diye konuştu .

İzmir Sanat ve Antika Fuarında 70 galeri, 20 antikacı, 1500 sanatçı, 5000 civarında eser yer alıyor.

İAAF Sanat Fuarı, Gaziemir’deki İZFAŞ Fuar İzmir’de 5 Mayıs Pazar akşamına kadar gezilebilecek.

Kaynak: https://www.gazeteyenigun.com.tr/haber/20054341/izmir-iaaf-sanat-fuari-tum-hiziyla-suruyor-5-mayis-aksamina-degin-acik